Trener osobisty – czy jest potrzebny?


Już wkrótce będziemy ustalać postanowienia noworoczne – a zapewne większość z nas obiecuje sobie zgubienie kilku kilogramów. Jeżeli do tej pory nie potrafiliśmy się sami zmotywować, to znak, że trener osobisty jest dla nas dobrym rozwiązaniem.

Trening personalny – czy warto ćwiczyć z trenerem osobistym?

Zapewne każdy z nas ma świadomość tego, że warto utrzymywać ciało w dobrej formie bez względu na porę roku, wiek itd. W praktyce nie zawsze nam się to udaje. Do tego siedzący tryb pracy, zmęczenie i nagle okazuje się, że wracamy do domu i nie mamy nawet siły posprzątać, a co dopiero biegać kilka kilometrów (zwłaszcza, gdy na zewnątrz jest kilka stopni poniżej zera). Wszystko jest kwestią odpowiedniej organizacji, ale jeśli sami nie jesteśmy w stanie wyłuskać kilku minut w ciągu dnia na trening, warto skorzystać z usług trenera personalnego, który nie tylko ułoży dla nas dietę, plan treningowy, ale zadba o to, byśmy w swoich postanowieniach byli słowni.

Jak wybrać trenera osobistego?

trener osobisty warszawaW Internecie znajdziemy mnóstwo ofert współpracy z trenerem osobistym w Warszawie, czy innych miastach – nie tylko tych większych, jednak warto zwrócić uwagę na kilka ważnych aspektów, które pomogą nam odróżnić specjalistę od zwykłego pasjonaty siłowni. Po pierwsze, nie bójmy się pytać o jego uprawienia. Dodatkowo, sprawdźmy ukończone przez niego kursy, dotychczasowe doświadczenie. Wielu z nich posiada osobiste portfolio, w którym prezentują metamorfozy swoich podopiecznych. Zadowolenie klienta, któremu udało się zgubić nadprogramowe kilogramy to najlepsza rekomendacja. Pamiętajmy, że trener osobisty to nie lekarz, jednak ma ogromny wpływ na Twoje zdrowie i samopoczucie, dlatego jeśli potrzebujesz specjalistycznej diety, musisz unikać niektórych produktów, powiedz o tym trenerowi. Zapytaj także, czy pogłębia swoją wiedzę, próbuje różnych metod na sobie, ma ukończone kursy dietetyczne, specjalistyczne. To bardzo ważne, gdyż będzie decydował o spożywanych przez Ciebie posiłkach. Każdy trener osobisty powinien posiadać dokument wyjaśniający usługi, koszty, długość umowy. Pamiętaj, że to osoba, przy której musisz się czuć przede wszystkim komfortowo.

Wady i zalety ćwiczeń z trenerem osobistym

Zalet treningów z trenerem personalnym jest z pewnością więcej niż wad. Warto sobie jednak uzmysłowić wszystkie za i przeciw. Po pierwsze, niewątpliwą zaletą jest fakt, że trener skupia się na efektach, które chcesz osiągnąć i nieustannie motywuje Cię do ich zdobycia. To bardzo ważne, gdyż większość z nas bardzo szybko rezygnuje z treningów, bo nie widzi efektów, a także nie mamy zbyt silnej woli, by wytrwać. Trener osobisty skupia się zarówno na krótkoterminowych, jak i długoterminowych celach i wspólnie zmierzacie do ich osiągnięcia. Jesteśmy cały czas pod okiem fachowca, nie grożą nam kontuzje ani też zbyt szybko się nie znudzimy, gdyż treningi dobierane są do nas. Możemy ćwiczyć zarówno w domowym zaciszu, jak i na siłowni. Ponadto, gdy już będziemy mieć podstawową wiedzę o treningach, odżywianiu, naszym organizmie, możemy sami dalej się motywować.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *