Szczupła sylwetka – jak natura może Ci pomóc ją uzyskać?


Matka natura obdarzyła nas niezliczoną ilością substancji które mogą okazać się niezmiernie ważne w walce z wieloma dolegliwościami. Od zawsze człowiek czerpał korzyści z używania naturalnych substancji dostępnych „na wyciągniecie ręki”. Przedstawiam johimbinę – ekstrakt z kory afrykańskiego yohimbe, który zyskał szczególne zainteresowanie badaczy ze względu na swoje właściwości walki z „trudnymi miejscami”. Szczupła sylwetka może być z jej pomocą łatwiejsza w osiągnięciu.

Jak kora drzewa walczy z „uporczywym tłuszczem” ?

Każdy na pewno spotkał się z trudnościami, zwłaszcza w górnych partiach ud, brzuchu i pośladkach. Czemu one są najbardziej oporne na uwalnianie swoich materiałów zapasowych w postaci tłuszczu ? Otóż tkanka ta charakteryzuje się wysoką gęstością receptorów które utrudniają uwalnianie kwasów tłuszczowych w tych miejscach. Jak sobie z tym poradzić? Najlepiej było by te receptory zablokować. Właśnie takie właściwości wykazuje johimbina, jest bezlitosnych antagonistą tych receptorów i może okazać się bardzo skuteczna w walce z opornymi „boczkami”.

Szczupła sylwetka – natura Ci pomoże ją osiągnąć.

Badania wykazały, że najbardziej uporczywa tkanka podskórna, posiada ponad dwa razy więcej receptorów alfa-2, niż mniej uporczywa tkanka tłuszczowa, znajdująca się w głębszych partiach ciała. Ekstrakt z kory drzewa yohimbe powoduje blokowanie tych receptorów. Ponadto substancja ta powoduje wydzielanie noradrenaliny –  horszczupła sylwetkamonu który nasila uwalnianie tłuszczów z komórek tłuszczowych. Rozszerza również naczynia krwionośne, przez co ułatwia lipolizę – proces degradacji tkanki tłuszczowej. Im lepiej tkanka tłuszczowa jest ukrwiona, tym lepiej oddaje materiały które zgromadziła, a my stajemy się szczuplejsi. Dodatkowo wykazano, iż ekstrakt ten hamuje apetyt – już się to podoba, no nie?

Jak ją zażywać?

Przyjmowanie ekstraktu z posiłkiem, może przynieść odwrotne efekty od zamierzonych, ponieważ stymuluje on wyrzut insuliny. Zaleca się przyjmowanie johimbiny na czczo przed treningiem. Zwiększa ona ilość kalorii wydanych podczas wysiłku, bo nasila proces termogenezy. Kucio (1991) wykazał że przyjmowanie 5 mg. johimbiny 4 razy dzienni zwiększyło utratę wagi o 2 kg w ciągu 5 tygodniu. Nie wolno jej stosować z lekami na depresję oraz u osób z chorobami serca.

Pozdrawiam,

Gruby Trener.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *