Co i kiedy jeść – czyli klucz do szybkich i olśniewających efektów


Wiele osób uczęszczających regularnie na siłownie skarży się na brak zadowalających efektów ich wysiłku. Pytani, co jedli i kiedy najczęściej odpowiadają „nic”, albo ” nawet nie pamiętam”. Czy teraz dziwi Cię ich zastój? Nie powinien. Rzadko, zdajemy sobie sprawę że tak na prawdę to że chodzimy często na treningi to tylko około 15-20 procent składowej naszego sukcesu. Resztę załatwi, dobra, zbilansowana dieta, ilość kalorii oraz pory ich spożywania. Chcesz się dowiedzieć więcej na ten temat? Co i kiedy jeść ? Zapraszam!

Przestrzegaj odpowiednich pór i częstotliwości posiłków

Tutaj nie ma kompromisów. Nie możesz się najeść rano a drugi posiłek zjeść przed snem i obudzić się z „sześciopakiem” na brzuchu. Nie jest to trudne, uwierz. Nie ma tutaj rozgraniczenia, czy chcesz zbudować umięśnioną i zgrabną sylwetkę, czy obniżyć poziom tkanki tłuszczowej ( bez utraty muskulatury), po prostu spożywaj w ciągu dnia pięć lub nawet sześć niezbyt obfitych posiłków.

Twój metabolizm to piec

Pewnie teraz sobie myślisz ” co on gada” , ale tak faktycznie jest. Wyobraź sobie taką sytuację, że masz kominek lub piec i musisz spowodować że on cały czas będzie pracował i wytwarzał ciepło. Co robisz? Dokładasz drewna raz lub dwa razy dziennie? Czy często, lecz małymi porcjami? Tak też jest z Twoim metabolizmem, dokładaj często „paliwa” ale mniej a będzie on działał na wysokich obrotach cały czas, palił tłuszcz i budował mięśnie.

 

Co i kiedy jeść ? Jak rozplanować posiłki

  1.  Pierwszy posiłek jedz jak najszybciej po przebudzeniu. Nakręcisz na szybsze obroty w ten sposób swój metabolizm
  2. Następną porcję spróbuj spożyć trzy godziny później.
  3. Zjedz coś 1-2 godziny przed treningiem. Pamiętaj żeby posiłek ten zawierał odpowiednią ilość węglowodanów, aby nie zabrakło Ci energii

    kiedy jeść

Postaw na odpowiednie proporcje

Zapotrzebowanie na białko i węglowodany, przed i po treningu jest wysokie. Badania wskazują że proporcje węgle-białko w tym czasie powinno wynosić około 2:1 jak chcesz zmniejszyć wagę lub ją utrzymać lub 4:1 jak chcesz zbudować masę mięśniową

Chcesz gotowe przykłady planów posiłków? Skontaktuj się ze mną 🙂

Gruby Trener.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *